0 212 545 85 85
Gaziosmanaşa Anadolu Lisesi

Eğitim, bir ülkenin gelişmişlik seviyesini gösteren en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi olarak eğitime diğer okullardan çok daha önem verdiğimizi belirtmek istiyoruz. Peki biz bu eğitim dediğimiz kavrama nasıl değer veriyoruz ve bizi diğer okullardan ayıran etkenler neler? Bu soruların cevaplarını öğrenmek için hakkımızda yazılanları sonuna kadar okumanızı öneririz.

Şu anki eğitim sisteminin öğrencilerimize çok karmaşık geldiğini biliyoruz. Bu yüzden de bu karmaşık eğitim sistemini öğrencilerimiz için daha anlaşılır ve daha basit hale getirmek için çabalıyoruz.    

Gaziosmanpaşa Lisesi olarak yılların verdiği tecrübemizle ve uzman öğretmen kadromuzla öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmaya çalışıyoruz. Bize yıllardır çalışma hevesi aşılayan etken, çocuklarınızın geleceğinde önemli bir yer edinmeyi hedeflememizdir.  

Lise çağı, çocukların gelişiminde büyük bir katkısı olduğu için en önemli çağdır. Bu yüzden, öğretmenlerimiz ve yıllarca eğitim alanında edindiğimiz tecrübeler sayesinde bu çağı öğrencilerimiz için bir altın çağına dönüştürmeye çabalıyoruz.

Bu virüs döneminde okulların açılacağını biliyoruz. Her ne kadar okulların açılmasını tehlikeli bulsak da en üst seviye önemler alarak yeni eğitim ve öğretim yılına başlamayı hedefliyoruz. Sınıflarımızı ve sınıfımızdaki her sırayı defalarca kez dezenfekte ediyor ve okulumuzu en ince ayrıntısına kadar temizliyoruz.  

Bize göre tembel öğrenci diye bir şey yoktur. Eğer bir öğretmen çocuk ders dinlemiyor diye onu bırakıp diğer öğrencilerle ilgilenmeye başlarsa burada öğrencinin suçu yoktur. Her öğrencinin farklı farklı öğrenme tarzı vardır. Bazıları dinleyerek öğrenir, bazıları resimlerle ve bazıları da yazarak. İşte bu yüzden eğer öğretmen, öğrencinin öğrenme tarzına göre bir strateji üretmezse o öğrencinin dersi dinlememesi olasıdır. Emin olun ki öğretmen ekibimiz her öğrenme tarzına göre strateji  geliştiren uzman öğretmenlerden oluşmaktadır.  

Eğitim sisteminin dinleme üzerine kurulu olduğu ülkemizde dinleme yeteneği olan çocuklar çok zeki sanılır ancak diğer çocuklardan farklı değildir. Her çocuk zekidir ve hepsinin içinde ayrı bir cevher vardır. Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi olarak bizim en önemli amacımız da işte budur, öğrencilerimizin içindeki cevheri ortaya çıkarmak.