0 212 545 85 85
Gaziosmanpaşa Lisesi

Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi olarak her okul gibi bizim de hedeflerimiz var. Bu hedeflerden biri de çocuğunuza iyi bir gelecek sunmak ve o gelecekte çocuğunuzun yanında yer edinmek. İşte bu hedef bizi yıllardır çalışmaya heveslendirdi. Yılladır biriken tecrübemiz bizi alanında uzman yaptı ve bu özelliğimiz de bizi rakiplerimizden ayıran etkenlerden biri oldu.  

Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi olarak bizi rakiplerimizden ayıran bir diğer etken ise uzman öğretmen kadromuzdur. Öğretmen kadromuz şu anki içinde bulunduğumuz eğitim sisteminin karmaşıklığından ve sıkıcılığından haberdar oldukları için dersleri en eğlenceli şekilde anlatmaya ve sıkıcı olmamaya özen gösteriyorlar. Bunun yanı sıra her öğrencinin kendine has öğrenme tarzları olduğunu biliyorlar ve bu tarza göre bir öğretme stratejisi uyguluyorlar.

Bu salgın döneminde her ne kadar okulların açılmasını istemesek de maalesef okullar açılıyor. Bu durumdan dolayı her gün okulumuzu dezenfekte ediyoruz. Her sınıfı ve her sınıfın içindeki sıraları, merdiven basamaklarına ve merdiven demirlerine kadar bütün her yeri en ince ayrıntısına kadar dezenfekte ediyoruz. Böylelikle de Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi olarak yeni eğitim ve öğretim yılına siz çocuklarımız için en iyi bir şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz.

Eğitim, bir ülkeyi ülke yapan en önemli unsurlardan biridir. Eğer bir ülkenin eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa gelişmişlik seviyesi de o kadar yüksek olur. Bu yüzden eğitime çok önem veriyoruz.  

Eğitim denen şey çocuğun içindeki cevheri keşfetmektir. Bu yüzden kendimizi öğrencilerimizin içindeki cevheri açığa çıkartmaya çalışan hırslı bir madenci olarak görüyoruz.

Her insan yeteneklidir. Eğer bir çocuk matematikte çok iyiyse diğer öğrencilerden farklı değildir sadece matematikte yeteneklidir. Bazı öğrencilerin çoğu derse yetenekleri ve hevesleri olmuyor. Bu yüzden de böyle çocukların bazıları tiyatroya, bazıları da müziğe heves veriyor. Bunu bildiğimiz için bütün öğrencilerimize açık olan tiyatro ve müzik salonlarımız onların yeteneğini ortaya çıkartacak şekilde tasarlanmıştır. Tabii ki de böyle yetenekleri olan öğrencilerimize Matematik ve Türkçe gibi önemli dersleri de vermeye özen gösteriyoruz sadece bu dersleri verirken onları fazla sıkmamaya özen gösteriyor ve onların öğrenme tarzlarına göre farklı farklı stratejiler üretiyoruz.  

 

Diğer yazımı inceleyin: gaziosmanpaşa anadolu lisesi