0 212 545 85 85
Üniversite Sınavına Hazırlık Programı

Uğur Okulları öğrencileri, hayal ettikleri üniversiteyi kazanacak düzey ve yeterlilikte eğitim alırlar. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Uğur Okullarının

11 ve 12. sınıflarında “Üniversite Sınavına Hazırlık Programı” uygulanır.

Öğrencilerini dünya üniversitelerine hazırlayan Uğur Okullarında, 11. sınıf eğitimi, MEB akademik takviminden 2 hafta önce başlar.

9 ve 10. sınıf konularının genel tekrarı yapılarak öğrencilerin konu eksiklerini tamamlaması, gelecekte okumak istedikleri bölüm ve seçmek istedikleri meslek hakkında kapsamlı bilgi alması hedeflenir.Öğrenciler, 11. sınıf eğitim dönemi başında uzman psikolojik danışman ve psikologlar eşliğinde üniversite tercihlerini yapar ve bu tercihler baz alınarak Kişiye Özgü Öğretim Modeli uygulanır.

12. sınıf eğitimi akademik takvimden 3 hafta önce başlar. Öğrencilere, üniversite sınavına hazırlık programı uygulanır ve MEB akademik takvimine göre okul açıldıktan sonra, sınava hazırlık eğitiminin yanı sıra 12.sınıf MEB eğitim programı da uygulanır. 12. sınıfın ilk döneminin başında, üniversite tercihi ve gerçekçi gelecek planlaması yapılır. Bu tercihler doğrultusunda, Kişiye Özgü Öğretim Modeli uygulanır. Uğur Okulları uzman psikolojik danışman ve psikologlarının desteği ile öğrencinin sınav öncesi motivasyonunu artıracak çalışmalar yapılır. Veliler ve öğretmenlerle iş birliği yapılarak kişiye özel motivasyon paketleri hazırlanır.